Աշակերտները ճանաչողական այցով եղել են Ազգային Ժողովում
Սեպտեմբերի 29-ն առանձնահատուկ  օր էր Երեւանի  Գառնիկ  Ադդարյանի  անվան  թիվ  133 հիմնական  դպրոցի  աշակերտների համար: Դպրոցականներն իրենց  օրը սկսել են ոչ թե դասարանում, այլ ՀՀ Ազգային ժողովում:
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում նրանց հետ «Բաց դաս»   է անցկացրել «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հասմիկ Հակոբյանը:
Պատգամավորն աշակերտներին ներկայացրել է իր մասնագիտությունն ընտրելու պատմությունն ու անցած ուղին: Հասմիկ Հակոբյանը հորդորել  է լավ սովորել, որովհետեւ յուրաքանչյուր հաջողության հիմքում լավ կրթությունն է:  Նա կարեւորել է նաեւ ինքնակրթությունը, խորհուրդ է տվել ունենալ նպատակ եւ գնալ դրա ետեւից:
Լսելով պատգամավորի պատմությունը՝ աշակերտները բազմաբնույթ հարցեր են ուղղել նրան:
Օրը լի էր հետաքրքիր հանդիպումներով: Հյուրերին ողջունել է նաեւ  պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը: Աշակերտների հետ զրույցում նա արժեւորել է կրթությունն ու աշխատասիրությունը, համերաշխությունն ու  ընկերասիրությունը, ապա նշել է, որ դրանց օգնությամբ է հնարավոր հասնել հաջողությունների:
Աշակերտներն ու ուսուցիչներն այցելել են ԱԺ գրադարան, ծանոթացել խորհրդարանի շենքի պատմությանը,  Անկախության 30-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսում ներկայացված փաստագրությանը:

On September 29, it was a special day for the pupils of Garnik Addaryan Basic School N 133 in Yerevan. The pupils started their day not in the classroom, but in the RA National Assembly.
The Deputy of the Civil Contract Faction Hasmik Hakobyan held Open Lesson with them within the framework of the Open Doors programme.
The MP presented the story of choosing her profession and the passed path to the pupils. Hasmik Hakobyan has urged to study well, because education is on the basis of every success. She also highlighted the self-education and advised to have a goal and pursue it.
Listening to the MP’s story, the pupils asked various questions to her.
The day was full of interesting meetings. The MP Khachatur Sukiasyan also welcomed the guests. During the talk with the pupils, he has evaluated the education and diligence, solidarity and friendship then he has noted that with their help it is possible to achieve success.
The pupils and teachers visited the NA library, got acquainted with the history of the parliament building and the documentation presented in the exhibition dedicated to the 30th anniversary of Independence.
The open lesson ended by taking a photo with the delegation of Greece that visited the National Assembly.