Աշակերտները ճանաչողական այցով եղել են Ազգային Ժողովում
Սեպտեմբերի 29-ն առանձնահատուկ  օր էր Երեւանի  Գառնիկ  Ադդարյանի  անվան  թիվ  133 հիմնական  դպրոցի  աշակերտների համար: Դպրոցականներն իրենց  օրը սկսել են ոչ թե դասարանում, այլ ՀՀ Ազգային ժողովում:
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում նրանց հետ «Բաց դաս»   է անցկացրել «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հասմիկ Հակոբյանը:
Պատգամավորն աշակերտներին ներկայացրել է իր մասնագիտությունն ընտրելու պատմությունն ու անցած ուղին: Հասմիկ Հակոբյանը հորդորել  է լավ սովորել, որովհետեւ յուրաքանչյուր հաջողության հիմքում լավ կրթությունն է:  Նա կարեւորել է նաեւ ինքնակրթությունը, խորհուրդ է տվել ունենալ նպատակ եւ գնալ դրա ետեւից:
Լսելով պատգամավորի պատմությունը՝ աշակերտները բազմաբնույթ հարցեր են ուղղել նրան:
Օրը լի էր հետաքրքիր հանդիպումներով: Հյուրերին ողջունել է նաեւ  պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը: Աշակերտների հետ զրույցում նա արժեւորել է կրթությունն ու աշխատասիրությունը, համերաշխությունն ու  ընկերասիրությունը, ապա նշել է, որ դրանց օգնությամբ է հնարավոր հասնել հաջողությունների:
Աշակերտներն ու ուսուցիչներն այցելել են ԱԺ գրադարան, ծանոթացել խորհրդարանի շենքի պատմությանը,  Անկախության 30-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսում ներկայացված փաստագրությանը:

29 сентября был особенным днем ​​для учащихся Ереванской основной школы N133 имени Г.Аддаряна. Школьники начали свой день не в классе, а в Национальном Собрании РА.
В рамках программы «Открытые двери» член фракции «Гражданский договор» А.Акопян провела с ними «Открытый урок».
Депутат представила школьникам собственную историю выбора профессии и пройденный ею путь. А.Акопян призвала хорошо учиться, ведь в основе любого успеха – хорошее образование. Она также подчеркнула важность самообразования, призвала добиваться поставленной перед собой цели.
Учащиеся задали депутату множество волнующих их вопросов.
День был насыщен интересными встречами. Гостей поприветствовал и депутат Х.Сукиасян. В беседе со школьниками он оценил важность образования, трудолюбия, целеустремленности, позволяющих добиться успехов.
Учащиеся и учителя посетили библиотеку НС, ознакомились с историей здания парламента и документами, представленными на выставке к 30-летию Независимости.